Siedziba fundacji
FundacjaSiedziba fundacji

Czym są malownicze Żabie Doły?

To miejsce gdzie mieści się nasza siedziba, gdzie mieszkają nasze psy. kozy, konie i koty.

Pomiędzy Chorzowem, Siemianowicami, Piekarami Śląskimi i Bytomiem znalazły swoją ostoję liczne gatunki (150) dzikich zwierząt – „Żabie Doły”.

W tym właśnie miejscu powstanie hotel dla psów i kotów „Psia Chata”.

W 2009 roku w lutym nasza dobrodziejka Czesia pokazała nam to miejsce.

Na początku padł na nas blady strach - bo budynki już na pierwszy rzut oka wymagały generalnego remontu....

Postanowiliśmy jednak zaryzykować i - psia Bozia świadkiem - nie żałujemy!

W marcu 2009 roku podpisaliśmy umowę dzierżawy. Mogliśmy zacząć działać!

"Nasze" miejsce, które następnie w listopadzie 2009 roku  stało się siedzibą Fundacji składa się z  budynków stajni

widocznych na zdjęciach, dobudowanej z pustaków  "nowoczesnej" części.

Nasze piękne stajnie spowite były pajęczynami i wtedy  nawet przez myśl nam nie przeszło, że dzięki temu  miejscu  96 psów w skali 2 lat będzie mogło myśleć o  nowym  domu bo tu właśnie znajdą schronienie.

Nie sposób odmówić temu malowniczemu miejscu uroku - szczególnie wiosną kiedy przyroda budzi się do życia, a pszczoły z pobliskiej pasieki brzęczą przyjaźnie smile

Przez te dwa lata wiele udało się zrobić. Wiele prac wykonywaliśmy do tej pory sami - my, nasze rodziny i przyjaciele.

Ogrom prac zrealizowanych zostało dzięki dobrym  duchom - Magdzie, Markowi i  ich firmie. Bez ich  zaangażowania, poświęcenia  własnego czasu  oraz przywiezienia do psiej chaty  pracowników nie  zrealizowalibyśmy takiego zakresu prac  jaki został  wykonany.

W miejscu które było chlewnią  mieści się obecnie nasze  biuro (wykonane siłami  firmy Magdy i  Marka), dzięki  pomocy naszego przyjaciela Adasia "elektryka"  oraz  Rafała, który   zaprojektował i wykonał piękną i funkcjonalną kuchnię.

W kuchni tej mieści się nawet zmywarka   (do wyparzania misek), lodówka i duża szafa na leki.

W kilku dużych pomieszczeniach mieści się łazienka, i szpitalik. W dwóch kolejnych chcemy zlokalizować boksy dla psów.

Znajdziemy też miejsce na kociarnię i kocią kwarantannę.

Materiały na remont otrzymujemy od darczyńców a także kupujemy z datków wpływających na konto fundacji oraz z przekazanego nam 1% podatku przez podatników.

*************

2011

Z zamierzeń na 2011r jeśli chodzi o inwestycje nie zdołaliśmy wyremontować dachu nad stajnią z powodów ekonomicznych, tudzież braku odpowiedniej ilości środków.

Jednak część dachu pod, którą znajdują się pomieszczenia przeznaczone dla psów i kotów została pokryta nową warstwą papy.

Dzięki pomocy pracowników z Zakładu Karnego w Wojkowicach udało nam się wykończyć ambulatorium- miejsce przeznaczone dla zwierząt leczonych. ( TJ. wymurować boksy, wykafelkować, wyposażyć).

Na dniach będziemy budować kociarnię- taki mały koci raj. :)

Przystosowaliśmy także kolejne pomieszczenie, które niegdyś stało puste, tam też będą boksy dla psiaków.

Kolejny krok naprzód to łazienka, zaplecze sanitarne.

Przygotowujemy się do budowy łazienki przeznaczonej tylko dla psów, a także do przystosowania terenu na budowę kojców zewnętrznych.
Warto wspomnieć, że udało nam się uszczelnić ogrodzenie, wygrodzić kolejny zewnętrzny wybieg dla psów, wybieg dla koni, a także lonżownię. :)

Ten rok ciągle trwa, a udało nam się już zrobić kącik dla kotów.

Nasze koty  jak mają ochotę wędrować labiryntami otwieranych półek, mają drapaki, hamaczki na kaloryferach i wiele zabawek i kocich atrakcji, które umilają ich życie.

Udało nam się skończyć kolejne pomieszczenie z boksami dla psiaków.

Zakończyliśmy także remont pomieszczenia kwarantanny, przeznaczonej dla nowych podopiecznych.

Wypiaskowaliśmy i przystosowaliśmy wybiegi dla naszych psiaków.

Zakończyliśmy malowanie, kafelkowanie korytarza, gdzie również znajduje się magazyn z półkami na karmę.

Planujemy pomieszczenie gdzie psy, które się dobrze znają mogą sobie chodzić swobodnie, a także geriatrię dla psich staruszków, które chodzą sobie luzem i mają warunki domowe typu kanapa, poduchy, posłanka.

W planach mamy także psi szpitalik i dalej pracujemy nad łazienką dla psów.

Aktualizacja VIII. 2012 r

Mamy kojce!

Budujemy kociarnię z wolierą, , mamy autobus, którym możemy wozić dary, a może już niedługo przystosujemy go dla psiaków!

Zakupiliśmy maszynkę do golenia, strzyżenia podopiecznych.

Mamy wzmocnione wybiegi, podwyższone ogrodzenie.